Parcare supraterana la Arena Nationala

 
ActivSport
CLASAMENTE
BILETUL ZILEI
PRONOSTICURI
AVANCRONICI
CLASAMENT
Romania
Clasament Romania Liga 1
CLASAMENT 2026
CLASAMENT FORMA
REZULTATE 2026
PROGRAM 2026
Cupa Romania
ALTE CLASAMENTE
Clasament Liga 2 - Seria  1 Liga 2 - Seria 1
Clasament Liga 2 - Seria 2 Liga 2 - Seria 2
Clasament LIGA 3 SERIA 1 LIGA 3 SERIA 1
Clasament LIGA 3 SERIA 2 LIGA 3 SERIA 2
Clasament LIGA 3 SERIA 3 LIGA 3 SERIA 3
Clasament LIGA 3 SERIA 4 LIGA 3 SERIA 4
Clasament LIGA 3 SERIA 5 LIGA 3 SERIA 5
FOTBAL
Jucatori fotbal JUCATORI
Antrenori ANTRENORI
Arbitri ARBITRI
Cluburi fotbal CLUBURI FOTBAL
Asociatii judetene  de fotbal ASOCIATII JUDETENE
Federatii fotbal Internationale FEDERATII FOTBAL
FORMULA 1
CUPA MONDIALA RUGBY
SPORT AGREMENT
BILETE LA MECIURI
VIDEO
CONTACT
1Dunărea Călărași3
2Astra Giurgiu3
3Hermannstadt3
4CFR Cluj1
5FC Botosani1
6CSU Craiova0
7Gaz Metan0
8FC Voluntari0
9CSMS Iasi0
10Dinamo0
11Concordia Chiajna0
12Sepsi0
13Viitorul0
14FCSB0
SONDAJ
Pronostic CFR- Malmo FF
1
X
2
 
PUBLICITATE
 Parcare supraterana la Arena Nationala
Parcare supraterana la Arena Nationala Parcarea supraterană de la Arena Naţională va fi funcţională , a anunţat vineri primarul general Sorin Oprescu, cu ocazia inaugurării.
Preţul de intrare în noua parcare este de 1,5 lei pe oră, tarifele pentru abonamente urmând să fie stabilite de către consilierii municipali.
La parter sunt 302 locuri, la etajul 1, 2 şi 3 câte 316 locuri.
Parcarea va avea o capacitate de 1.250 de locuri şi va beneficia de un teren de sport multifuncţional pe acoperiş. La fiecare etaj este o casierie şi câte un grup sanitar.
"Parcarea va fi folosită în afara evenimentelor şi de către locuitorii din zonă în baza unor abonamente lunare sau anuale. Este o parcare modernă care respectă standardele europene cerute şi sperăm să mai identificăm alte zone în Bucureşti pentru a mări capacitatea locurilor de parcare. Lucrăm la strategia de parcare şi încercăm să o îmbunătăţim", a afirmat Oprescu, cu ocazia anunţului de finalizare a lucrării.
Parcarea supraterană a costat municipalitatea 35 milioane lei fără TVA şi a fost realizată în circa un an, cu o întârziere de aproape două luni faţă de data anunţată iniţial de constructor.
Parcarea este alcătuită din parter şi trei etaje, are patru lifturi, camere de supraveghere şi senzori de lumină pentru siguranţa maşinilor.
Terenul de sport va fi destinat antrenamentelor echipelor ce vor juca pe Arena Naţională, dar şi publicului larg.
Pe terasă sunt două terenuri pentru tenis şi baschet şi un teren de fotbal de dimensiuni 95 metri pe 45 metri. Acesta are un gazon sintetic, este rezistent la căldură, îngheţ şi uzură.
Parcarea are un afişaj electronic atât la intrare, cât şi la fiecare etaj.
 
1544 vizualizari
Articol publicat la 26-08-2012 ora 10:00
CONTUL MEU


INSCRIE-TE AICI
CONCURS
LIGA CAMPIONILOR
EUROPA LEAGUE
EURO 2016
CUPA MONDIALA
JOCURILE OLIMPICE
OFERTE TURISM
NEWSLETTER
Fiti la curent cu ultimele informatii de pe site, inscriindu-va pentru newsletter.
RECOMANDA SITE
REZULTATE ETAPA 1
CFR ClujFC Botosani
11
Astra GiurgiuFCSB
10
HermannstadtSepsi
10
ViitorulDunărea Călărași
01
DIVERTISMENT
Linkuri
EnterClick